پروفسور یحیی کمالی پور مسافر دهکده جهانی | بلاگ

پروفسور یحیی کمالی پور مسافر دهکده جهانی

تعرفه تبلیغات در سایت

آخرین مطالب

امکانات وب


آگهی های تازه سایت گلد نیاز

  آقای دکتر یحیی کمالی پور مدیر مرکز مطالعات جهانی ،بنیان گذار و مدیر انجمن ارتباطات جهانی و موسس و سردبیر مجله مدیا گلوبال ( رسانه های جهانی ) با سابقه حدود سه دهه تدریس ،تالیف ،سخنرانی و حضور در مجامع و محافل ذیربط علمی و دانشگاهی را کمتر کسی از دانشگاهیان و دانش پژوهان حوزه ارتباطات و روابط عمومی نمی شناسد . طی سال های دهه هشتاد تا کنون کتاب ها و آثار متعددی از ایشان ترجمه و چاپ شده است . کتاب مسافر دهکده جهانی  که به شرح زندگانی   وی می پردازد  در نیمه دوم سال ۱۳۹۰به همت خانم نگین حسینی انتشار یافته است . 

شرح زندگی پرفراز و نشیب و تلاش بی وقفه او از کودکی و سالهای ابتدای تحصیل در روستای خیرآباد  راور کرمان واقع در حاشیه کویر لوت تا استادی و ریاست گروه ارتباطات دانشگاه پوردو کلومیت آمریکا ، شرح تلاش ها، سخت کوشی ها ،ناملایمات و فشارهای روانی و تبلیغاتی آنروزگار در آمریکا و ناگواری های زندگی خانوادگی تحت تاثیر تبلیغات شدید ضد ایرانی آن زمان آمریکا در عین حال موفقیت های علمی و دانشگاهی  آقای کمالی پور در  آمریکا و سپس سایر کشورها  و بیان صادقانه هرکدام از این فراز و فرودها از زبان وی کتاب را بسیار خواندنی و دلچسب ساخته است .

  این کتاب در حالی که خواندنی و شرح مستندی از تلاش های بی وقفه یک هموظن ایرانی برای پیدا کردن جای پا و نام و نشانی در حوزه علم و معرفت به ویژه حوزه مطالعاتی و علم نوین ارتباطات است ، خواننده را با فضای فرهنگی و اجتماعی جامعه ایران در سالهای دهه سی و چهل شمسی بخوبی آشنا میکند.همچنین چون ترقی و پیشرفت این استاد در آمریکا همزمان با اوج جریانات انقلاب اسلامی و پس جنگ تحمیلی ،تهاجم تبلیغات غرب علیه ایران و فضاسازیهایی چون نوشته شدن کتاب ضد ایرانی' بدون دخترم هرگز' توسط خانم بتی محمودی و نیز تهیه و پخش فیلمی بر اساس همین کتاب و پخش آن در سراسر آمریکاست . فضای سنگین آزار دهنده ناشی از تبلیغات بی وقفه علیه ایران بر زندگی شخصی کسانی چون دکتر کمالی پور در کتاب کاملاقابل لمس است .

 بدون تردید استاد کمالی پور در حال حاضر یکی از پز افتخارترین و موفق ترین استادان ایرانی بلکه استادان ارتباطات و روابط عمومی در سطخ جهان است.  دکتر کمالی پور را در سال های ۱۳۸۵ ، ۸۶ در ایران ملاقات کرده و با وی   یکبار  در مرکز تحقیقات صدا و سیما گفتگو کردم  و یکبار نیز با دعوت از وی  و حضورش در جمع مدیران و کارشناسان شبکه جهانی جام جم که مدیریت آنرا  بر عهده داشتم  از تجربیات ،نکات کاربردی،و دیدگاه های علمی ایشان بهره بردیم .

 تجربیات ارزنده، روحیه آرام ، پر کاری و سخت کوشی استاد هم در شرج زندگی و متن کتاب و هم در رفتار و مواجهه  علمی وی مشخص و برای دانش پژوهان بویژه دانشجویان علوم ارتباطات و روابط عمومی آموزنده و قابل استفاده است  .  

...
نویسنده : سجاد بازدید : 691 تاريخ : سه شنبه 30 مهر 1392 ساعت: 1:56